آمار دانلود - مطالب مرداد 1394
<----begin---->
11/18 4/29


11/18 4/29

<----end---->
 
نوشته شده توسط : Reza

اگر هارد درایوی در اختیار دارید كه با فایل سیستم FAT32 فرمت شده است،‌ ممكن است تا كنون متوجه شده باشید كه نمی توانید فایل های حجیم را بر روی آن كپی كنید. خب راه حل چیست؟ چگونه می توان این مشكل را برطرف ساخت و فایل سیستم را به فرمت NTFS تغییر داد؟

دارید سرتان را می خارانید؟ این روش كار است: فایل سیستم FAT32 كه بیشتر درایوهای اكسترنال با آن فرمت عرضه می شوند نمی تواند فایل های بزرگتر از چهار گیگابایت (از قبیل فیلم های حجیم و هرچیز واقعا بزرگی مثل ماشین مجازی) را به كار برد. اگر تلاش كنید فایلی بزرگتر از چهار گیگابایت را بر روی درایو اكسترنال كپی كنید با پیغام خطایی همچون آن چه كه در كروشه و تصویر زیر مشاهده می كنید، مواجه خواهید شد:

[The file “FileName”is too large for the destination file system]

به جای “FileName” نام فایلتان قرار خواهد گرفت كه در اینجا نام آن “MyMovie” می باشد.

شایان ذكر است كه FAT32 تقریبا با هر سیستم عاملی به خوبی كار می كند اما NTFS معمولا در سیستم عامل لینوكس یا مك OS X فقط خواندنی (read-only) می باشد.

تبدیل مستقیم فایل سیستم

اگر از قبل یك تُن فایل را در درایوتان گردآوری كرده اید و فضای آزادی برای جابه جا نمودن آن ها در اختیار ندارید، می توانید به راحتی فایل سیستم را ازFAT32  به   NTFSتبدیل كنید. تنها كافیست command prompt را در مود Administrator باز كنید (با كلیك راست و انتخاب گزینه Run as Administrator) و سپس برای مشاهده دستورالعمل دستور تبدیل، عبارت “convert /?” را تایپ كنید.

[توضیح: در ویندوز XP نیز تنها كافیست در پنجره Run عبارت Cmd را تایپ كرده و OK كنید، در پنجره command prompt نیز عبارت “ convert /?” را تایپ كرده و كلید اینتر را بفشارید.]

در مورد مثال ما، درایو مورد نظرمان درایو G می باشد، بنابراین دستوری را كه مورد استفاده قرار می دهیم بدین قرار است:

convert G: /FS:NTFS

ممكن است فرایند تبدیل دقایقی به طول انجامد، بخصوص اگر كه درایوتان واقعا بزرگ باشد.

واقعا ساده بود، مگه نه؟

گزینه دوم: فرمت مجدد درایو

اگر بر روی درایوتان یك تُن اطلاعات نگهداری نمی كنید، بهترین كار كپی نمودن تمامی اطلاعاتِ روی درایوتان در جای دیگر و فرمت مجدد درایو و در ادامه كپی مجدد اطلاعات بر روی درایو می باشد. تمام آنچه كه می بایست انجام دهید راست كلیك بر روی درایو و انتخاب گزینه فرمت (Format) می باشد.

و در ادامه، گزینه NTFS را از لیست باز شو انتخاب نمایید.

فرمت را به پایان برسانید و مجددا اطلاعاتتان را بر روی درایو كپی كنید. زیبا و ساده (Nice and easy).

منبع: How- To Geek

اطلاعات تكمیلی را می توانید در مقاله­های زیر مطالعه نمایید:
:: مرتبط با: مطالب خواندنی ,
:: برچسب‌ها: رفع ارور File is too large for the destination file system , File is too large for the destination file system , اخطار File is too large for the destination file system , مشکل کپی نشدن فایل با حجم زیاد! (حدود 5 gb) (خطای File too large) , حل مشکل اخاطر در کپی کردن فایل های پر حجم , اموزش تبدیل فرمت درایو به NTFS , حل مشکل کپی نشدن فایل های پر حجم در فلش ,
تاریخ انتشار : دوشنبه 26 مرداد 1394 | نظرات
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات